Orduspor hangi ligde ve puan durumu – Şampiyonluk İhtimali

Orduspor Hangi Ligde Ve Puan Durumu

1973 yılında kurulan Orduspor, 2019 yılının ilk çeyreğinde isim ve logo değişikliğine gitmiştir. Artık yeni adı Yeni Orduspor ve yeni modern logosuyla birlikte, kulüp hizmet vermeye devam etmektedir. 2 Haziran 2019 tarihinde değişen yönetim ve yeni başkan Av. Uğur Çelenk ile birlikte, şuan 3. Lig 1. Grup’ta mücadele etmektedir. Ordu şehrini en güzel şekilde temsil etmek adına, 2019 yılı kulüp için oldukça değişikliğin ve yeniliğin olduğu yıl olarak geride bırakılmıştır. Bu değişimler futbolda modernizasyon olarak nitelendirilebilir.

Orduspor Hangi Ligde Ve Puan Durumu
Orduspor Hangi Ligde Ve Puan Durumu

Yeni Orduspor Puan Durumu

2019 – 2020 sezonunda 18 takım arasından, 15. Sıradadır. İnişli çıkışlı performanslarıyla birlikte, düşme potasından kıl payı kurtarmayı başarmışlardır. 2019 yılının  Yeni Orduspor için yenilik ve değişim yılı olduğundan bahsetmiştik. Fakat bu yeni yönetim, yeni isim ve yeni logo değişim çalışmaları, futbol kulübü için olumlu olarak sonuçlanmamıştır. En azından 2019 – 2020 sezonunu 3. Lig 2. Grup’a düşmeden atlatmak istiyorlar.

Yeni Orduspor Şampiyonluk İhtimali

2019 – 2020 sezonuna 3. Lig maçları bakımından aslında biraz tutuk başlamışlardı. Aynı süreç içerisinde Türkiye Kupasında da aldıkları mağlubiyetlerden sonra, Fatsa Belediyespor ile biten 2-0’lık mücadele sonucunda elenmişlerdir. Şuan 3. Lig ve 1. Grup’ta 15. sırada yer almaktadırlar. İnişli çıkışlı performansları ve sezon başında yaptıkları az transfer sayısından dolayı, bu sezon için 3. Lig’de Orduspor’un şampiyonluk ihtimali çok zayıftır. İddaa siteleri ve iddaa yönetimi de ordusupora pek ihtimal vermemektedir. Taraftarlar ve yönetim küme düşmeden, sezonu bitirmeyi planlıyor. 2019 yılında yaşanan birçok yenilik ve değişiklik, ister istemez başarısız sonuçlarını da beraberinde getirdi. Ocak ayında yapılabilecek transferler ile, orta sıralarda bitirilmesi bekleniyor. 3. Lig 1. Grup aşaması için şampiyonluk adayı olan kulüpler ise; 24 Erzincanspor, Serikspor ve 68 Sakaryaspor. Orduspor’un lig birincisiyle arasında 20 puan fark vardır. Alt liglerde bu puan farkı oldukça az olup yakalanabilirdir. Fakat kulübün yönetimi, teknik direktörü ve oyuncularını izlediğimizde bu sezon şampiyon olma hedeflerinin olmayışını görmekteyiz.

3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden Yeni Orduspor kulübü için 2019 yılında atılan değişim ve yenilik adımlarından sonra, 2020 yılının başarılı bir yıl olması dileğiyle.

You May Also Like

Leave a Reply